RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 807-0501 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 807-0501 2.4 Inch Buss Fuse Block 3 Fuse Holder 480v 60a
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 807-0501 |
| Manufacturer Part # | 807-0501 |
| Height | 1.45" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 3.75" |
| Weight | 0.33 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 807-0501 Buss Fuse Block 3 Fuse Holder, 480v-60a, Frymaster 18ue 2836 W/o Float Switch Biph14 Eh1721, Fp128-136s Fp128-236s Fp228 Fph17sc H14 H14sc H17, H17sc H20.5 H22 H22sc Kfc18e Kscfh18e Mph14 Pro, Series Re14 Re17 Re22 Sr114e
