RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 807-0155 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 807-0155 1.05 Inch Compact 9 Pin Male Connector for Frymaster
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 807-0155 |
| Manufacturer Part # | 807-0155 |
| Height | 1" |
| Width | 1.05" |
| Depth | 1.2" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 807-0155 9 Pin Male Connector, No Pins Use Male Connector Pin # 26-3334 25/pk, Frymaster Fryer 1824/2424g 1824e 1824g 2424e 2424g, Biph14 Biph252/255 Biph352/355 Biph452/455 Biph52/55, Biph552 Bire14 Fh150 Fm45 Fmcfe Fmcfec Fmh50 Fph117, Fph122 Fph150 Fph50 Fpph217 Fpph355-sc Fpph355csd, Fpph455-sc H50 H55 J3f J65x Jcfx Kj3fc Mj35 Mj45, Mjcf Mjcfe Mjcfec Mjh150 Mjh50 Mph14 Mph152/155, Mph252/255 Mph352/355 Mph452/455 Mph52/55 Mre14 Navy, Submarine Ph155csd Pmj35 Re14 Re17 Re22
