Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Frymaster units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Frymaster -8069617 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster -8069617 1 Inch Commercial Deep Fryer Thermostat with Wire Leads
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | -8069617 |
| Manufacturer Part # | -8069617 |
| Height | 5" |
| Width | 1" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.32 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster -8069617 Fenwall T Stat W/ Wire Leads 1/4" Male Qc W/ Insulator, And 1/4" Female Spade Terminals Temp 75-550 1/2" Mpt, Probe 3-3/4", 2" Dia. Round Dial A2252 K-177 # 22-1185, Anets Fryer D1-11-17 D1-11-22 E-11-17 E-11-22., Series Di (drop-in For Jack-in-the-box)., Frymaster Fryer J1c J2x J3ssp Mj15 Mj35 Mj55 Mj56, Mj235. Series Fm35, Garland Fryer 35-40/50 35-280 35-g280sp 70-40/50 M35ss, M70ss, Montague J2xlrsp R2f2 Mj35
