RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8065933SP commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8065933SP 5.65 Inch Electric Heater Tape Assembly with Insulation
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8065933SP |
| Manufacturer Part # | 8065933SP |
| Height | 1.55" |
| Width | 5.65" |
| Depth | 5.85" |
| Weight | 0.07 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8065933SP Heater Tape Assy 18 120 V 25w