RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 8065565 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8065565 1/4 Inch FPT Solenoid Valve 24V Brass 100psi Automate Cooking
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8065565 |
| Manufacturer Part # | 8065565 |
| Height | 2.55" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4.65" |
| Weight | 1.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8065565 1/4" Fpt 24v/60hz .75a 10w 100psi, Frymaster 17(csc Ec Ecs) Fbcr18 Fbkr18 Gbc Gc Gsms
