Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Frymaster units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Frymaster 8065045SP commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8065045SP 3 7/8 Inch Float Sensor Oil Level with Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8065045SP |
| Manufacturer Part # | 8065045SP |
| Height | 1.25" |
| Width | 5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8065045SP Material Stainless Steel, Length 24" Wires, Width 3 7/8", Height 3 3/4", Outer Diameter 1/4" Arm Bar, National Pipe Thread 1/4"
