RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 806-4770 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 806-4770 4.75 Inch Stainless Steel Solenoid Valve Assembly with Reliable Actuation
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 806-4770 |
| Manufacturer Part # | 806-4770 |
| Height | 1.85" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 6.05" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 806-4770 Solenoid Valve Assy Sm
