RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 806-4557SP commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 806-4557SP 23 Inch Heater Strip Electric Fryer Element
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 806-4557SP |
| Manufacturer Part # | 806-4557SP |
| Height | 0.85" |
| Width | 6.05" |
| Depth | 6.8" |
| Weight | 0.07 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 806-4557SP 23" Overall Including Leads And Terminals., Element Part 18" Long. 24v 25w, Frymaster Fryer Filter Filter Magic Ii Footprint Ii
