Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 806-4206 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 806-4206 Temp Probe Assembly with Loctite for Frymaster Fryers
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 806-4206 |
| Manufacturer Part # | 806-4206 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 806-4206 Temp Probe Screw-in W/ Wire Lead., Loctite 567 Is Included. (# 32-1674), Frymaster, Fryer Bimh-(14 52) Fh(50 250) Fm245 Fph50, Fmh(50 250) H(14 17 22 214) Mach(14 52) Mj45e With, Computer Magic Ii Or Iii Mjcfe Mjh(50 250)., Bih152 Bih252 Bih352 Bih452 Bih52 Bih552 Biph252/255, Biph352/355 Biph452/455 Biph52/55 Biph552 Esw Ewbs, Fbcr18 Fbkr18 Fh150 Fm45 Fm47 Fmcfe Fmcfec Fmh50, Fph150 Fph50 Fpph355-sc Fpph355csd Fpph455-sc, H50 H55 J3f J65x Jbih252 Jcfx Kj3fc Mh152 Mh252, Mh352 Mh452 Mh52 Mh552 Mj35 Mj45 Mj47 Mjcf Mjcfe, Mjcfec Mjh150 Mjh50 Mph152/155 Mph252/255 Mph352/355, Mph452/455 Mph52/55 Ph155csd Pmj35 Wfp347ecse
