Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 804197 7/8 Inch Round Handle Aluminum Knob Red for Ovens and Grills
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 804197 |
| Manufacturer Part # | 804197 |
| Height | 2" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 804197 Aluminum Knob Painted Red [ 1-7/8" X 7/8" ], [mount 3/8" Round].240" D Hole [flat D] Set Screw Down, (note For Polished Aluminum Use # 22-1200 ), (for Black Aluminum Use # 22-1298 ), Vulcan, Broiler Hcb44 (old 7844l) Hcbo40 (old 7840al)., Grill Where Applicable., Oven 24l 36(l Lc) 48l 60(l Lc Lcc) 148(l Lc) 160(l Lc), 260(l Lc Lcc) 481(l Lc) 8030
