Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 8030307 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8030307 6-3/8 Inch Fryer Basket Front Hook Archer Wire NSF Approved
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8030307 |
| Manufacturer Part # | 8030307 |
| Height | 5.5" |
| Width | 6.25" |
| Depth | 12" |
| Weight | 11.76 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8030307 Fryer Basket 6-3/8" W X 12-1/8" L X 5-1/2" H Front Hook, Dean, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved
