RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8030283 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8030283 11 Inch Filter Paper Food Safe Cellulose 5/8 Inch Thick
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8030283 |
| Manufacturer Part # | 8030283 |
| Height | 4.65" |
| Width | 13.1" |
| Depth | 15.7" |
| Weight | 0.64 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8030283 Filter Paper 11 X 22 5/8
