Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 8030277 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 8030277 13-1/2 Inch Screen Wire Mesh Frymaster Vulcan Pitco Deep Fryer
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8030277 |
| Manufacturer Part # | 8030277 |
| Height | 0.5" |
| Width | 13.5" |
| Depth | 13.5" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8030277 Screen Wire Mesh 13-1/2" X 13-1/2", Pitco Fryer Series 14, Vulcan Fryer 7494e 7594g Hf91e Hf91g 7891e 7891g
