Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 8030044 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8030044 10 Inch Diameter Manual Filter Cone Holder Chrome-Plated Steel
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8030044 |
| Manufacturer Part # | 8030044 |
| Height | 9.5" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 18" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8030044 Standard Filter Cone Holder 9-3/4" Top Id, Outside Diameter 10" 254 Mm, Plating Chrome-plated, Type Manual, Width 13-3/4" 349 Mm, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved, Models Used In, Frymaster Fph317csd, Vulcan Hart 1grs85
