RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Frymaster units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Frymaster 803-0357 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 803-0357 4 1/2 Inch Fry Basket Nickel Plated Steel with Corrosion Resistance
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 803-0357 |
| Manufacturer Part # | 803-0357 |
| Height | 12" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 23" |
| Weight | 2.58 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 803-0357 Material Steel, Length 13 1/4", Width 4 1/2", Plating Nickel-plated, Depth 6"
