Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 803-0187 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 803-0187 17 1/2 Inch Tray Sediment with Green Handle Nickel-Plated
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 803-0187 |
| Manufacturer Part # | 803-0187 |
| Height | 11" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 25" |
| Weight | 3.97 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 803-0187 Color Green Handle, Length 18 1/2", 470 Mm, Width 17 1/2", 445 Mm, Height 11", 279 Mm, Plating Nickel-plated, Depth 4 1/4", 108 Mm
