Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lang aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Lang units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lang 80201-14 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lang 80201-14 1/4 Inch Igniter Pilot with Flame Pattern and Wire
| Fits with Manufacturer | Lang |
|---|---|
| Model Number | 80201-14 |
| Manufacturer Part # | 80201-14 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.38" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lang 80201-14 Pilot Factory # J989ftw Tube Size 1/4" Cct, Flame Pattern W/ Igniter And Wire, 1-1/8" Wide Tip No Orifice Or Sensor 29" Wire/spark, Plug Boot End, Nat. Orifice Not Included., Lang Oem # 8041-10 .size .018" X 1/4" Cct, Suggest Nat Orifice .021" X 1/4" Cct # 26-1675, Lang, Oven Gcco-(a Ap Ap-xd C Prsn-pk S Sii T T-xd)., Gcco-ap Gcco-c Gcco-pp Gcco-pt Gcco-sii Gcco-t
