RestaurantSupply.com is your trusted source for San Jamar commercial undercounter and worktop refrigeration.
- Authorized San Jamar dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock San Jamar 800FG15BK commercial undercounter and worktop refrigeration
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
San Jamar 800FG15BK 8 Inch Bestguard Cut Resistant Glove with Kevlar Webguard
| Manufacturer | San Jamar |
|---|---|
| Model Number | 800FG15BK |
| Manufacturer Part # | 800FG15BK |
| Height | 2.4" |
| Width | 8" |
| Depth | 16.4" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
San Jamar 800FG15BK Bestguard W/kevlar Webguard Ov
