Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 723380 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 723380 3/16 Inch Flex Tube Kit for Gas Supply and Pilot Lines
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 723380 |
| Manufacturer Part # | 723380 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 18" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 723380 Corrugated Stainless Steel Flex Tube Kit, For Gas Supply And Pilot Lines., Includes, 1 Flex Tube 3/16" X 18", 2 Compression Nuts, 2 Compression Sleeves (ferrules), 1 Male Breakaway Fitting ( Male Nut/sleeve ), Instructions, Can Be Used With Pilot Head Tip # 51-1010
