Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 722230 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 722230 1/4 Inch Flex Tube Kit for Gas Supply Lines
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 722230 |
| Manufacturer Part # | 722230 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 24" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 722230 Corrugated Stainless Steel Flex Tube Kit, For Gas Supply And Pilot Lines., Includes, 1 Flex Tube 1/4" X 24", 2 Compression Nuts, 2 Compression Sleeves (ferrules), 1 Male Breakaway Fitting ( Male Nut/sleeve ), Instructions, Can Be Used With Pilot Head Tip # 51-1036., Vulcan
