RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield thermometers.
- Authorized Bloomfield dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bloomfield 7202000000 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 7202000000 Length 32 Inch Thermostat with Probe and Cord
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 7202000000 |
| Manufacturer Part # | 7202000000 |
| Height | 1.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.37 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 7202000000 Length 32" Probe, Voltage 115 V Ac, Electrical Wattage 1650, Outer Diameter 5/16", Temperature Range 0 To 450 F Adjustable With Indicator, Light, Type Fits 5/32" Diameter Pins On 1 3/8 Centers
