Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Imperial 71981 4 Inch Gas Pilot Assembly with Orifices for Henny Penny Ovens
| Fits with Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 71981 |
| Manufacturer Part # | 71981 |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 71981 Nat/lp Pilot Factory # 6s306 3" Top Hood Tube Size 1/4", Flame Pattern 3 Way W/electrode 30" Wire 1/4" Cct Long, Nut Used W/ T-couple Only 30" Orange Wire, With 1/8" Flat Push-on., Includes Lp Orifice .016" # 26-1556, Includes Nat Orifice .026" # 26-1557, Henny Penny Oea-(341 342) Ofe-(321 322 323 341 342), Ofg-(321 322 323 341 342), Imperial Oven Series Icv Icvd., Tri-star
