Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 719566 5/16 Inch Fiberglass Sleeving Sold Per Foot High Temperature
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 719566 |
| Manufacturer Part # | 719566 |
| Height | 0.06" |
| Width | 0.63" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 719566 High Temperature Fiberglass Sleeving, 5/16" Sleeving Sold By The Foot 100 Ft Roll Use 85-1157, Rated For 464 F
