Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 719329 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 719329 2-3/4 Inch Od Air Shutter Double Plate for 2-1/2 Inch Burner
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 719329 |
| Manufacturer Part # | 719329 |
| Height | 0.12" |
| Width | 0.98" |
| Depth | 0.99" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 719329 2-3/4" Od Air Shutter For Cast Iron Burner, Type Double Plate 2 Slots Fits Burner 2-1/2" Dia, 7/16" Hole Size W/ Locking Ears., For Same W/ Larger 9/16" Hole Use # 26-1515 Air Shutter., Rankin-delux Series Drb Rb-8, Vulcan Vccb, Wolf Broiler Scb, Grill, Oven F Fs R Wtr
