Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 719287 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 719287 3-3/4 Inch Length Door Hinge Pin with Threaded Holes and Groove
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 719287 |
| Manufacturer Part # | 719287 |
| Height | 3.75" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 3.75" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 719287 Door Hinge Pin 3-3/4" Long X .442" Dia, 2 Threaded Holes 1 Groove, Vulcan Ch Chss, Wolf Ch Chss
