RestaurantSupply.com is your trusted source for Marsal And Sons aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Marsal And Sons units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Marsal And Sons 71880 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Marsal And Sons 71880 4.5 Inch Thermostat Bulb 3/16 X 14-3/4 Nickel Gas In/Out
| Fits with Manufacturer | Marsal And Sons |
|---|---|
| Model Number | 71880 |
| Manufacturer Part # | 71880 |
| Height | 1.75" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 14.75" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Marsal And Sons 71880 [ Fdth-1 ] [ Temp 300-650 ] [ Bulb 3/16" X 14-3/4", Nickel ] [ Cap 48 ] [ Gas 1/2 Fpt In/out, Gas In (side) F ] Gas Out (side) E, [ Dial A256 K-357 # 22-1011 (300-650) Black & Silver, T Stat Knob For Fd T Stat 4-way Mount ], , Same As 461076 But Has Factory Adjusted, Bypass
