Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 714267 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 714267 1/4 Inch Fpt Safety Valve Gas In Out Connection
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 714267 |
| Manufacturer Part # | 714267 |
| Height | 3" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 714267 Ts Safety Magnet Head And Gas Carrier, Gas In/out 1/4" Fpt J Type Pilot In/out 1/4" Cct., [ Width 3-1/2" ] [ Brand Rs ] [ Mfg# 1720-008 ], Jade Oven Series Jslb Jsr Jtrh., Wolf Oven Ch Chss.
