RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 714236 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 714236 7-1/2 Inch Steel Front Venturi for Burner Assembly 24-1107
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 714236 |
| Manufacturer Part # | 714236 |
| Height | 2" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 714236 Steel Front Venturi 7-1/2" Od., Hole Center To End 6-5/8", For Burner Assy # 24-1107, For Gasket Use # 32-1165, For Air Shutter Use # 26-1863, Wolf Range Ch Chss
