Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 713967-00056 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 713967-00056 7/16 Inch Brass Burner Orifice #56 for LP Gas
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 713967-00056 |
| Manufacturer Part # | 713967-00056 |
| Height | 0.38" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 713967-00056 Brass Burner Orifice 7/16"-27 #56 Nat, For Burner Orifice Lp # 72 Use # 26-1610, Wolf Grill Irg Hi-boy/mtg/pro
