RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 70200 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 70200 Water Heating Element 208v 3kW for Groen Convection Ovens
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 70200 |
| Manufacturer Part # | 70200 |
| Height | 2.15" |
| Width | 6.05" |
| Depth | 8.3" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 70200 Water Element 208v 3kw (2) Tab Terminals, Groen Steamer Steamer Cc10-e Convection/steam Tray Oven
