Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Montague aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Montague units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Montague 70044 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Montague 70044 2-1/2 Inch Dial for Ovens and Roasters Black with White Print
| Fits with Manufacturer | Marsal And Sons |
|---|---|
| Model Number | 70044 |
| Manufacturer Part # | 70044 |
| Height | 1.25" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Marsal And Sons 70044 Black W/white Print Dial For Fd T Stat, [ 2-1/2" Dia ] [ 300-650] [mount .290"] [ Flat Down ], Bakers Pride Oven 104p 151 204p 251 304p 351 404p, 451 922 932 Y600 Y612. Series 805 D125., Blodgett Oven Pizza Ovens 999 1000 1048 1060-fai., Series 900 Roast & Bake., Lincoln Oven Series 1000 1200., Montague Oven 13p-1 14p-1 23p-2 24p-2., Vulcan Oven Gh3/72 Gh3/72c Gh3/72s Gh30 Gh30c Gh45, Gh45/72 Gh56 Gh56s Gh6 Gh60 Gh60/45 Gh60/72 Gh6045c, Gh60t Gh60t/45 Gh60t/72 Gh6c Gh6s Gh6t45c Gh72, Gh72/45 Ghm3/72 Ghm30 Ghm30c Ghm45 Ghm45/72 Ghm56, Ghm6 Ghm60 Ghm60/45 Ghm60/72 Ghm60t Ghm60t/45, Ghm60t/72 Ghm72 Ghm72/45 Lobster
