FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for CROWN STEAM cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized CROWN STEAM dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock CROWN STEAM 7-5029 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
CROWN STEAM 7-5029 5 Inch Commercial Electric Heating Element 240V 18kW Stainless Steel
| Manufacturer | CROWN STEAM |
|---|---|
| Model Number | 7-5029 |
| Manufacturer Part # | 7-5029 |
| Height | 4.85" |
| Width | 4.95" |
| Depth | 25.15" |
| Weight | 3.87 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
CROWN STEAM 7-5029 Element 240v 18kw
