RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu heated shelving parts and accessories.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 6WH0001P heated shelving parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 6WH0001P 7 Inch OEM Electric Heating Element with Corrosion Resistant Alloy
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 6WH0001P |
| Manufacturer Part # | 6WH0001P |
| Height | 1.55" |
| Width | 7.15" |
| Depth | 11.05" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 6WH0001P Element600w9300w69r