Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 69716SP cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Savory 69716SP 2.5 Inch Gear Motor 120v Electric Cooling Fan Shaft
| Fits with Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 69716SP |
| Manufacturer Part # | 69716SP |
| Height | 4.3" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 2.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 69716SP Gear Motor 120v 5.5 Rpm 1/4" X 1" Shaft Has Flat Side, Has .215" X .432" Cooling Fan Shaft-w/ Fan 10" Black Leads, 1.54" X 1.232" Mt Ctrs., Savory Toaster St-1
