RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny commercial deep fryers.
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 69289 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 69289 Filter Union Assembly Gas Electric Henny Penny Fryer
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 69289 |
| Manufacturer Part # | 69289 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 69289 Filter Union Assembly, Lower Filter Plumbing Components (gas And Electric Models), Henny Penny Fryer Cfa-500 Cfa-600 Oe-100 Oe-301 Oe-302, Oe-303 Oe-30x Oea-341 Oea-342 Ofe-101, Ofe-142 Ofe-290, Ofe-291 Ofe-321 Ofe-322 Ofe-323 Ofe-341 Ofe-342, Ofg-321 Ofg-322 Ofg-323 Ofg-341 Ofg-342 Ofg-390, Ofg-391 Og-301 Og-302 Og-303 Og-30x Oga-341 Oga-342, Pf-180 Pfe-500 Pfe-520 Pfe-561 Pfe-590 Pfe-591, Pfe-592 Pfe-600 Pfg-500 Pfg-561 Pfg-600 Pfg-690, Pfg-691
