Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW -69106 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW -69106 1 Inch Bi-metal Hi-limit Thermostat Fixed 345 F
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | -69106 |
| Manufacturer Part # | -69106 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW -69106 [type - 444-35 ] [bi-metal Hi-limit ], [temp 345 F Fixed], American Permanent Ware, Warmer Hfw(2 2d 3 3d 4 4d 5 5d) Made After 2-1-89, , W-(1 2 3 3v) With S/n 9010001 & Up., Tm90d In Tgi Fridays Series Bm-80.
