Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 6870 1/4 Inch Check Valve Stainless Steel 3000 to 3500 psi
Item:
#1482867
Technical details
| Manufacturer | Hardt |
|---|---|
| Model Number | 6870 |
| Manufacturer Part # | 6870 |
| Height | 0.7" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 1.55" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 6870 1/4 Inch Check Valve Stainless Steel 3000 to 3500 psi
