RestaurantSupply.com is your trusted source for Nemco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Nemco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Nemco 67368 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nemco 67368 14 Inch Warmer Element Electric Male Terminal
| Fits with Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | 67368 |
| Manufacturer Part # | 67368 |
| Height | 0.75" |
| Width | 14.13" |
| Depth | 13.38" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco 67368 Warmer Element, [ 120v 1400w 1ph ] [ 13.5" X 13.5" ], [terminals Male, Nemco Warmer 6450
