Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Waring/Qualheim juicers bar blenders and milkshake machines.
- Authorized Waring/Qualheim dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Waring/Qualheim 6661 juicers bar blenders and milkshake machines
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Waring/Qualheim 6661 10 1/8 Inch Black Stainless Steel Blender with Polycarbonate Container
| Manufacturer | Waring/Qualheim |
|---|---|
| Model Number | 6661 |
| Manufacturer Part # | 6661 |
| Height | 15.5" |
| Width | 10.13" |
| Depth | 11.38" |
| Weight | 17.66 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Waring/Qualheim 6661 Color Black, Material Stainless Steel Blade Assembly, Polycarbonate, Container, Length 5", 127 Mm, Width 4 7/8", 124 Mm, Horse Power 3.5, Switch Action High/low/off, Pulse, Capacity 64 Fl Oz, 1893 Ml, Note Used On Fmp# 222-1309 Blender
