Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 6600284 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 6600284 1-1/2 Inch Draw Off Valve Stainless Steel Handle
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 6600284 |
| Manufacturer Part # | 6600284 |
| Height | 7" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 3.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 6600284 1-1/2" Ss Draw-off Valve Must Be Brazed Onto Kettle., Product Change, May Come With Stainless Handle Or Black Plastic Handle, Depending On Supplier Availability., 22-1311 - Draw Off Valve Handle, Cleveland Kettle, Groen Kettle Series Ae Ah Cah Cdc D D2 Dah Dcae, Dcee Dee Dh Dl Dt Dta Ee Em Ft Gpt Gt Hh Pt., Legion Kettle, Market Forge Kettle, Southbend Kettle, Vulcan Kettle Series Vd(l Lt Ms Mt P Pt Ws Wt) E(l Lt P).
