FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu ice machine parts and accessories.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 66-5595 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 66-5595 10 Inch Electric Motor 1/3 Hp Dual Volta
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 66-5595 |
| Manufacturer Part # | 66-5595 |
| Height | 10" |
| Width | 10" |
| Depth | 15" |
| Weight | 15 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 66-5595 Motor1/3 Hp Emerson Dual Volta