Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vollrath/Idea-Medalie fruit cutters and vegetable cutters.
- Authorized Vollrath/Idea-Medalie dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vollrath/Idea-Medalie -654 fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie -654 3.45 Inch Blade Assembly 11 Blades Type 11 for Slicers
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | -654 |
| Manufacturer Part # | -654 |
| Height | 1.05" |
| Width | 3.45" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie -654 Blade Assembly 11 Blades, Size 1/4" Cut 6 Mm Cut, Type 11 Blades, Weight 0.46 Lb, Used To Hold Blade Assembly To Base, Models Used In, Vollrath Econo Pro Tomato Pro, Vollrath/redco/lincoln Eco643n Eco644n Eco644sgn Eco646n, 643n 643sgn 644 644n 644sgn 645sgn 645sgn Pro 646n, 690sgn 691sgn 694sgn
