Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny aftermarket holding and proofing cabinets.
- Engineered to match existing Henny Penny units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Henny Penny 65183 holding and proofing cabinets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 65183 1.2 Inch Capillary Guard for Henny Penny Electric Models
| Fits with Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 65183 |
| Manufacturer Part # | 65183 |
| Height | 1.3" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 65183 Capillary Guard. Recommended For Use On Henny Penny, Electric Models 500 And 561., Used With Thermostat # 46-1748
