Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Jackson aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Jackson units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Jackson 6401-021-83-90 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jackson 6401-021-83-90 3 Inch Thermostat Fixed Bulb with Breakaway Ferrule
| Fits with Manufacturer | Jackson |
|---|---|
| Model Number | 6401-021-83-90 |
| Manufacturer Part # | 6401-021-83-90 |
| Height | 1.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 0.29 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jackson 6401-021-83-90 Wash T Stat Essex Stemco Temp 150 F Fixed, Ridgid Bulb 1/4" X 6", W/ Stuff Box 1/4" Breakaway Ferrule, Jackson Dishwasher, Jackson Tempstar (lt Nb S Sds)
