Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Beverage Air aftermarket cold and frozen beverage dispensers.
- Engineered to match existing Beverage Air units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Beverage Air 63C31001A cold and frozen beverage dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Beverage Air 63C31001A 6 Inch Fan Motor with Blade and Bracket
| Fits with Manufacturer | Beverage Air |
|---|---|
| Model Number | 63C31001A |
| Manufacturer Part # | 63C31001A |
| Height | 6" |
| Width | 4" |
| Depth | 9.5" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Beverage Air 63C31001A Fan Motor W/ Blade & Bracket, 1-7/8 Ctrs 120v 5/8" Stack 3/16" X 3/4" Shaft Tabs At, Bottom With Mt Bkt 8" Ctrs And, 6" White Blade Ccw Looking At Clip, Fan Blade Only Ap# 281789, Beverage Air Bb48 Bb58 Bb68 Bb72 Bb78 Bb94 Bm23, Dd50 Dd58 Dd68 Dd78 Dd94 Gf24 Gf34 Gf48 Ms58 Ms68, Mt21 Mt27 Mt38 Mt45 Mt49
