Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 60282 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 60282 3/16 Inch Width Thermostat K Copper Bulb and Cap 36 Inch
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 60282 |
| Manufacturer Part # | 60282 |
| Height | 3" |
| Width | 6" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 60282 [ Type- K ] [ Temp 100-450 F ], [ Curved Copper Bulb 3/16" X 12" ] [ Cap 36" ], Knob # 22-1254 T Stat Dial "wells" Grey & Silver, [ 2-3/8" Dia ] [ Off-hi-8-2] [mount .187] [ Flat Right ], Wells Warmer Hmp-6 Hmp-6d Hmp-6uld Hmp6 Hsw-6 Hsw-6d, Smpt Smpt-27 Ss-10t Ss-10td Ss-10ult Ss-10ultd, Ss-206t Ss-206td Ss-206ult Ss-206ultd Ss-276ult, Ss-276ultd Ss-4t Ss-4ult Ss-4ultd Ss-8t Ss-8td, Ss-8ult Ss-8ultd Sw-10t Tmpt
