RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco commercial deep fryers.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco 60159901 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco 60159901 5.7 Inch 80lbs Gas Spring for Commercial Deep Fryers
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | 60159901 |
| Manufacturer Part # | 60159901 |
| Height | 1.2" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 9.1" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco 60159901 Spring Gas 80lbs 3.15 Stroke
