FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Magikitch'N aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Magikitch'N units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Magikitch'N 60143513-CL commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Magikitch'N 60143513-CL 14 Inch Pump Motor Assembly with Elbow and Pipe Nipple
| Fits with Manufacturer | Magikitch'N |
|---|---|
| Model Number | 60143513-CL |
| Manufacturer Part # | 60143513-CL |
| Height | 10" |
| Width | 14" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 28.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Magikitch'N 60143513-CL 115/230v 1425/1725 Rpm 50/60hz, Baldor Motor/viking Pump, Comes With Elbow And Pipe Nipple, Motor Only 681386, Pitco Fryer Lj-fbg18 Lj-fbg24 Lj-fbgd18 Lj-fbgd24 Se147, Se714 Sg14 Sg14di Sg14r Sg14rdi Sg14rs Sg14s-d Sg14t, Sg14tdi Sg18 Sg18di Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgc Sgm1824, Sgm24 Sgm34 Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh75 Ssh75rs

