Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 60139101 1/2 Inch FPT Gas Safety Valve Brass Construction
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | 60139101 |
| Manufacturer Part # | 60139101 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.74 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco 60139101 Baso Pilot Safety Valve, 1/2" Fpt In/out 1/4" Cct Pilot Out Only Nat/lp, Magikitchn Mkg(48 60 72), Southbend Griddle Hdg-24 Hdg-24-m Hdg-36 Hdg-36-m, Hdg-36-re Hdg-48 Hdg-48-m Hdg-48-re Hdg-60 Hdg-60-m, Hdg-60-re Hdg-72 Hdg-72-m Hdg-72-re Sgs-24 Sgs-24e, Sgs-36 Sgs-36e Sgs-48 Sgs-48e Sgs-60 Sgs-60
