Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco -60131002 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco -60131002 1-1/4 Inch Right Hand Drain Valve with Hook Lever Rod
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | -60131002 |
| Manufacturer Part # | -60131002 |
| Height | 3" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 10" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco -60131002 Right Hand Drain Valve 1-1/4" X 3-3/4" Wide, With 9" Hook Lever Rod, Pitco Fryer Sg14 Sg14di Sg14r Sg14rdi Sg14rs Sg14s-d, Sg14t Sg14tdi Sg18 Sg18di Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgc, Sgm1824 Sgm24 Sgm34 Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh75, Ssh75rs
